Shamballa náramky

Někdy mám dojem, že techniky, kterým se věnuji, už fungují nezávisle na mé osobě. Informace se skládají a nabalují s každým člověkem, který se přijde zeptat "A tohle znáš?" případně "Uměla bys tohle?" Jeden z posledních dotazů byl na shamballa náramky.Tak se na to podíváme. Šílenství ovládlo celebrity ze světa showbyznysu a následně jejich fanoušky. Kdo nenosí shamballa náramek, jako by nebyl. Internet se plní texty o duchovním rozměru nošení těchto náramků - od tibetských mnichů a buddhistických poselství po zaručeně léčivé účinky ... Stojí to někdy až přes tisícovku a je to prostě cool. 


Moment, že vám to něco připomíná? Pionýrské tábory, kam jste jezdili jako děti a dřevěné korálky navlečené na sedlářských nitích a konopných provazech na převazování balíků? To se vám jenom zdá. Nebo že by ne? Dobrá zpráva je, že pokud si dokážete vzpomenout, jak se to tenkrát motalo, budete ukrutně cool a ještě ušetříte. :-)

Tak ale konec s ironií a podíváme se na na to pěkně podrobně. V čem je tedy to kouzlo shamballa náramků. V první řadě celý efekt dělají krásné a velké korálky. Originál korálky, použité na shamballa náramku výše seženete např. ZDE . A stojí balík. Můžete použít i korálky z minerálů, ohňovky nebo vinutky. Jedinou omezující podmínkou je velikost průvlekové dírky. Dál potřebujeme voskovaný bavlněný provázek ... na náramek pro dospělého člověka budete potřebovat cca 2-2,5 m provázku tl.1mm; pokud budete používat provázek silnější, budete mít větší spotřebu. Je výhodné začít vázat od středu náramku na jednu a na druhou stranu. A pak přijde to konečné kouzlo. Konce provázku nemusíme ustřihávat a vsazovat do koncovek jako na oranžovém náramku výše, ale můžeme je zpracovat do posuvného zapínání. Asi dva centimetry před tím, než dosáhneme plánované délky náramku náramek uzavřeme do kruhu a zbývající dva centimetry nebudeme vázat plochý drhací uzel přes jednu středovou nit, ale přes obě dvě. Nakonec celý náramek začistíme a na konec středové nitě navlékneme korálek.

Základní plochý (drhací) uzel jsme si nafotili dříve v příspěvku o čelenkách ZDE, pro připomenutí:


Posuvné zapínání můžeme udělat jako symetrické, tj.že se pohybují obě části, nebo asymetrické, to se při používání lehce křiví, ale dosáhnete na nepohyblivý konec prsty ruky a druhou rukou si můžete náramek utáhnout i bez asistence zubů nebo kamarádky.

Takže shamballa by Iva.Cz pokusné první vlaštovky s celokovovými korálky 8mm, provázek voskovaná bavlna 1mm; zapínání nahoře symetrické, dole asymetrické. Tak co tomu říkáte, je to shamballa? :-)Žádné komentáře:

Okomentovat