Ptejte se mne na co chcete, já na co chci odpovím

Anonymní
Je to velmi krásné,ale když by si to chtěl člověk udělat doma,tak toho moc nenadělá,protože z toho moc nevyčte.Chtělo by to podrobnější návod např.:jak má být šňůrka dlouhá a mělo by to být vysvětlené hezky krok po kroku :)Iva.Cz:
Děkuji vám za komentář. Připomněl mi, že je to již dlouho od doby založení tohoto blogu a že by to možná chtělo těm, co se nepropracovali v dočítání až na začátek, nějak shrnout, co mají od tohoto blogu očekávat. Jestli to tu vlastně kdy vůbec bylo sepsáno. Tak to sepíšeme teď. Takový návod k použití.

1) Tento blog vznikl z mé lásky k technice a je jakýmsi poznámkovým sešitem - tohle mne zaujalo, tohle jsem vyrobila. Buď vás taková forma baví, nebo ne. Pravděpodobně ani v budoucnu nebude určený ke zveřejňování step by step návodů na konkrétní výrobky a k výukovým účelům. Často je to proto, že já sama dopředu nevím, co a jak vyjde, jestli na té čelence plánuji jednu růžičku nebo tři. Pokud si projdete klíčová slova, tak najdete jako "uzly" nebo "postup", "historie" a "materiál" články, ve kterých je rozepsaná teorie čínských uzlů a postupy krok po kroku na jednotlivé uzly. Co ještě není na blogu (možná časem bude, ale nevím, kdy na to dojde) je v knize. Pokud budete umět techniku, co s ní pak provedete je záležitost vaší vlastní fantazie a kreativity. Jaké uzly použijete, v jakých kombinacích, jaké další možnosti použití pro ně vymyslíte. Články s klíčovým slovem "tipy" případně "nalezeno" jsou výstavkou nápadů, kterými se můžete, ale nemusíte nechat inspirovat. Podtrženo sečteno to prostě dělám schválně, protože mám ráda, když lidi používají vlastní hlavu.

Ragnheiður Ösp Sigurðardóttir a její verze uzlů:2) Výukové tutorialy (neboli foto nebo video návody krok po kroku na konkrétní téma) volně sdílené na internetu představují investici v podobě nemalého množství práce a nemalého množství volného času. Čas, který bych strávila tvořením tutorialu raději využiju tak, že se třeba konečně naučím bao uzel, na který se chystám už dlouho. Všechny základní uzly jsou při trošce hledání k dispozici na internetu,  takže stejně jen opakuji věci, které už byly dávno přede mnou mnohokrát popsány a nakresleny. Může se stát, že mi někdo vyčte, že nechci psát tutorialy, i když se z nich sama učím a používám tak ve svůj prospěch energii ostatních lidí. Na to se dá říct jen jediné: omlouvám se, ale člověk se prostě nerozkrájí. Zajímá mne asi tak deset tisíc věcí, mám spoustu plánů, co chci stihnout, věcí, co se chci ještě naučit, lidí, kterým se chci věnovat, chodím do zaměstnání a mám rodinu.Tento blog ve formě, v jaké je, je v současné době maximum, které jsem ochotná věnovat virtuální realitě. Ale jak stará známá poučka praví.... nikdy neříkej nikdy :-) .

Žádné komentáře:

Okomentovat