Tony Zieglerová , Blanka Chatuta a Iva.Cz

Tony Zieglerová , Blanka Chatuta a Iva.Cz ... přesně tyto tři osoby byly potřeba k vytvoření následujícího náhrdelníku.Ivu.Cz už znáte ... povídání o významech jednotlivých uzlů už znáte.

Tak materiál ...  čím je tento provázek  tak speciální? Protože je od Tony Zieglerové a ta je známá tím, že je to blázen do starých časů. A mimo jiné má úžasnou podporu a tak se tak stalo, že:
" pan Ziegler  - milovník nostalgických časů a vlastenec (sám ješitně považující se též za průkopníka českého textilu v dnešní době krize a asijských výrobků), rozhodl se zachrániti pro nadšence stejného druhu něco z textilních stroječků rušivších se českých textilních továren. Jeden z prvních jeho počinů jest menší stroječek na výrobu provázků a šňůrek. Stroječek zaprášen čekal na první využití.
Díky novému tématu Podzim v Klubu Inspiromat pak začala paní Zieglerová mlsně brousiti kolem této skvělé mašinky.
Tak v domácích podmínkách vznikl tento kreativní provázek, chcete-li provázková příze. Pro účely provázkovací techniky používá se jedině kvalitní bavlněná příze, někdy s přídavkem lnu, kvalitně obarvená. Z jednotlivých nitek musí se seskat  základní cívky s přízí a pak na mašince dále upraviti v provázek.  Vzhledem ke stáří onoho stroječku nakonec jedná se o práci téměř ruční a veskrze kreativní, kdy zapotřebí bylo nejen kreativní invence jeho choti, paní Tony, též také jejích šikovných rukou při přípravě cívek i navádění příze.
Po různých peripetiích nabízíme vám zde tuto kreativní přízi, neboli provázek - síla je cca 0,5cm, není dutý, ale vyplněn barevnou přízí. Nejde o pletáž, neboť po ustřihnutí neutíkají očka;)
Provázková příze je tak silná, že se dá jako tkaničky do bot též využít, je ovšem měkkoučká, takže využíti ji mohou pletařky, háčkovačky. Též vhodná k běžným provázkovým účelům, jako aplikační materiál, tkací materiál, na šněrování, háčkování taštiček a jiných skvělých záležitostí. "No a s Chatutou  ... za to může Jihočeský klub a jeho srazy. Protože se konečně vidí osobně lidé, kteří bydlí kousek od sebe, baví je podobné věci a vzájemně se inspirují. Takže Blanka přišla s dotazem, že jsem se někde vyjadřovala, jak mne trápí nedostatečný výběr pěkných korálků a přívěsků...a jesli prý chci něco přímo na míru pro mne a moje uzlování. No samozřejmě, že chci, takové nabídky se neodmítají :-) No a už to bylo.
Žádné komentáře:

Okomentovat