Odvážnému štěstí přeje a líná huba holé neštěstíPod tíhou argumentů, že kdo nefacebookuje, jako by nebyl a z podobných společenských důvodů už nějakou dobu oblažuji čínskými uzly i tamější virtuální komunitu. Lidé klikají, přátel přibývá nejen ze zemí koruny české, ale i ze zámoří a z těch zemí, co jsou tam lvi...a dokonce i z těch zemí, co jsou tam draci. A protože v kotlině české se říká "líná huba holé neštěstí", oprášila jsem kvůli vám svou kostrbatou zásobu cizích jazyků a pustila se do toho facebookového přátelení. A je vám to legrace...
Dnes třeba mi napsal kluk z Číny ... viděl jsem, že děláš čínské uzly, to je dobrý. Jo, dělám, říkám mu a dávám mu odkaz na stránky, kde najde víc fotek. Můj sen je jet tam k vám a učit se od vašich mistrů, ale to se mi asi nepodaří, je to dost drahé a neumím čínsky, potřebuju něco v angličině. A on odepisuje - moje  tchýně něco takového dělá. Tak pošli fotky, říkám mu. Pošlu - slibuje a za chvíli další vzkaz - hej, díval jsem se na ty tvoje věci a jak je tak vidím, úplně se mi zachtělo se něco od té mé tchýně naučit. No není na té globalizaci něco krásného? Když obyčejná holka ze střední Evropy inspiruje kluka z Číny, aby se začal učit něco víc o vlastním národním bohatství?
Což mi připomíná ... kolik z vás zná typické výšivkové vzory našich lidových krojů? ;-)
Takže - thanks to Eric - pomalu přecházíme k dalšímu typicky českému přísloví. Odvážnému štěstí přeje... tady máte link na stránky přímo od zdroje, nastavili jsme vám to na čínská zapínání na jejich typické halenky cheongsam - nabrušte si firewally a antiviráky a inspirujte se.


Žádné komentáře:

Okomentovat