Pánský přívěsek na klíče

Ne často se stává, že Iva.Cz dostane naprosto volnou ruku... takové zakázky miluji nejvíce, protože mi umožní vyzkoušet i věci nové, neokoukané, pilovat techniku a hledat nové varianty. Dnešní zadání bylo: firemní barvy, pánský přívěsek na klíč od auta. Co to pro autora znamená, vázat pro chlapa: za prvé najít uzel, který vydrží neustálé ošoupávání po kapsách, ideálně nějaký hladký geometrický tvar. Najít motiv ani velký ani malý a současně dostatečně zajímavý.
Budoucí majitel si současně přál, aby mu přívěsek podporoval úspěšně podnikání.

Zalovila jsem v knihách mého velkého vzoru, paní Lydie Chen a po chvilce jsem nalistovala uzly, vázané stejným principem jako uzel pan-chang. Trojúhelníková varianta takového "tkaného" uzlu se nazývá san-cai a stejný princip vázání má i varianta tohoto uzlu se "schody ", používaná jako symbol prosperity. Při pevném dotažení a smyčkách až u těla uzlu je výsledný uzel velmi kompaktní a nedeformuje se. Protože to byl můj první pokus o tento typ uzlu, v jeho základně je vidět, že jsem s čistotou provedení mírně bojovala (původně jsem si myslela, že za tento konec bude přívěsek upevněn na kroužek, proto jsem zachovala volnější smyčky)

 
Pro zjemnění geometrického motivu a vytažení kontrastní barvy jsem zařadila uzel štěstí v zajímavé variantě s protaženými smyčkami. Ten jsem vázala již několikrát a mohu ho doporučit jako efektní prvek... velmi pěkně vypadá také pokud vložíte do vnitřních smyček např. uzel jetelíček (viz.červený přívěsek). Je lepší střed uzlu zabezpečit proti povolování zakápnutím lepidlem, pokud je plánované užití v podobné zátěži, jako přívěsek na pánských klíčích. Černožlutý přívěsek je ukončen krátkým provázkem z nejjednodušší vazby - pamatujete si bužírky scoubidou? Ne? Tak pro připomenutí např. tady

Žádné komentáře:

Okomentovat