Předvánoční drobnosti

Dnes to nebude nic v zásadě naučného, spíše taková předvánoční přehlídka drobností neboli jak zpracovat jednotlivé uzlíky, aby sloužily a potěšily. Snad někoho ze začátečníků povzbudím a inspiruji.

Takže na začátek vždy vděčné gumičky do vlasů. Uzlíky jsou přišité. Jetelíček už jistě poznáte i poslepu. Motýl je jednou uvázán z jednoduchého a jednou ze dvojitého provázku. Jde o krásnou japonskou vazbu, používanou např na ozdobení sáčků s čajem. Je zajímavá tím, že se začíná z provázku, svázaného do kruhu, to si ještě někdy ukážeme.Dál tady máme dvakrát prstýnek z brokátového uzlu. Motiv je nalepený na nastavovatelném bižuterním základu pro prsteny a podložený plstí. Do středu uzlu je zasazená ohňovka. Na tom spodním je vidět, že nebyl úplně dobře zapracován konec provázku - odstrašující příklad je taky příklad a vy si na to ve svých výrobcích odteď dáte taky pozor, že ano. :-)
Něco pro pány a dámy na tašky a na klíče a tak všelijak... (Když si s těmi konci dáte opravdu záležet, tak se údiv obdarovaných při hledání, kde ten uzel vlastně začíná a kde končí a jak jste to proboha udělali, může stát vaší oblíbenou kratochvílí)A komu už to nevyšlo předvánočně, může uzlíkovat PF - ka.

Žádné komentáře:

Okomentovat