Lepíme uzly na čelenky

Minule jsme trénovali knoflíkový uzel a říkali jsme si i o jeho plochých variantách. Téma mi nějak utkvělo v hlavě, takže když jsem volila, čím dozdobit romantickou čelenku, padla volba právě na tento uzel.  Střed kopretiny tvoří knoflíkový uzel, podložený plochým knoflíkovým uzlem a další plochý knoflíkový uzel je pod okvětními plátky jako podklad celé kopretiny. Na látkovou čelenku je motiv přilepen.


A když už jsme u těch čelenek, ještě přidáme jednu v teplých oranžovo-hnědých odstínech, zdobenou páskem uzlů jetelíček v kombinaci hnědého a lososově oranžového saténového provázku.S upevňováním  uzlů si musíte pohrát a respektovat materiály, se kterými pracujete. Nehynoucí klasikou je jehla a nit, buď klasická bavlněná tón v tónu nebo průsvitná monofilová nit, určená na navlékání nejdrobnějšího rokailu. Buďte opatrní, pokud přišíváte přes hrany kovových sponek a jiných okrajů, které by mohly během doby používání materiál přeříznout. Také volte přiměřeně silné a vždy hladké a ostré jehly - už jsme si říkali, že saténové šňůrky jsou složené z mnoha velmi jemných vláken, která se s oblibou i o ten nejmenší háček zatrhávají a vytrhávají. Ne vždy je ale možné motiv přišít.
Další klasikou je potom vteřinové lepidlo. To má nepříjemnou vlastnost, že za určitých podmínek se vsákne do materiálu a vzlínáním se vám objeví i tam, kde ho nepotřebujete. Další jeho problematickou vlastností je občasná tvorba bílých výkvětů a to nejen na ploše materiálu, ale i v okolí místa použití, např.se vám "zamlží" lepené korálky atd.. Výkvět je neodstranitelný. Přesto je vteřinové lepidlo velmi vděčné. Rozsah materiálů, které umí slepit, je velmi výhodný a rychlost a čistota práce s ním je nenahraditelná.

Pokud někdy budete váhat a přemýšlet, s jakým materiálem máte co do činění, jsem si jistá, že vám přijde vhod následující článek ZDE . Problematikou materiálů se určitě zabývá mnoho různých webových stránek, já vám doporučuji začíst se do mého oblíbeného ironického a sarkastického Módního pekla zcela úmyslně. Říká se tomu skrytá reklama ;-) :-D Užijte si to.

1 komentář:

  1. Anonymní3.6.12

    Je to velmi krásné,ale když by si to chtěl člověk udělat doma,tak toho moc nenadělá,protože s toho moc nevyčte.Chtělo by to podrobnější návod např.:jak má být šňůrka dlouhá a mělo by to být vysvětlené hezky krok po kroku :)

    OdpovědětSmazat