Zpět u vinutek

Já vím já vím, poslední dobou se pořád točím okolo skla...ale kdo by odolal možnosti doladit provázky přesně k barvě korálků do autorského výtvoru, jediného svého druhu, který se už z principu použití převahy ruční práce nebude dát vyrobit podruhé.


Navíc jsem konečně přišla na dobře vypadající způsob, jak zapracovat KORÁLEK S PŘÍLIŠ MALOU DÍRKOU. Nenaštvalo by vás to - tolik krásného materiálu a vy jím ty provázky prostě neprovléknete.

Nemám moc ráda vazby, kdy jeden z provazů jde přes korálek zvenku. Zkoušela jsem dvě ukončené vazby svázat tenším materiálem nebo drátkem, na který je středový korálek navléknutý. V tomto případě je problémem čistota ukončení pomocného materiálu a bezpečnost jeho zajištění - aby při námaze spoj přeci jenom nepovolil. Při hledání vhodného zakončení padla volba na knoflíkový uzel a už to bylo málem na světě. I když je v tom přeci jenom malý podvod a neobejdete se bez vteřinového lepidla.


 Pokud se vám podaří dostat skrz korálek alespoň jeden průvlek vázacího materiálu, máte vyhráno. Necháte ho volně procházet korálkem. Na druhém kusu materiálu uvážete pevný knoflíkový uzel a navléknete ho na první provázek. Jeden konec necháte dlouhý, druhý směrem ke korálku těsně za uzlem odstřihnete. Před doražením ke korálku pomažete provázek, po kterém knoflíkový uzel klouže, vteřinovým lepidlem, můžete mírně zakápnout také styčnou plochu uzel-korálek, ale opravdu nepatrně, aby lepidlo neprosáklo na povrch materiálu. Tím se vám knoflíkový uzel zpevní uvnitř a spojí se pevně s průběžným provázkem. Podržíte do zaschnutí lepidla, můžete pokračovat dalším zpevňujícím uzlíkem, např. MWK. Zopakujete symetricky pro druhou stranu. Nyní vám z korálku vycházejí dva prameny, se kterými už můžete vázat jako obvykle.


Pokud přijdete na další čisté a efektní způsoby, jak vyzrát na malé otvory v korálku, dejte určitě vědět. Těším se. :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat